Bij terrasuitbreiding Hooglandse Kerkplein strijden levendigheid en leefbaarheid

De terrasuitbreiding rond de Hooglandse Kerk blijft de gemoederen bezighouden. Bewoners in de Nieuwstaat en omgeving worden op mooie avonden tot middernacht en later door luidruchtige terrasgasten uit hun slaap gehouden. De horecabedrijven willen hun omzet maximaliseren door terrasuitbreiding, in coronatijd hebben zij veel omzet misgelopen. De buurtvereniging nam het op voor de kerkgangers van de Hooglandse kerk in de veronderstelling dat zij door terraslawaai in hun kerkdiensten gestoord werden. Maar hoe denkt het kerkbestuur er zelf over?

Bas van Velzen secretaris College van Kerkrentmeesters van de protestantse gemeente Leiden: “Onze kerk is in goed overleg gegaan met de gemeente Leiden, horecaondernemers waaronder die exploitanten met de wens om (meer) terrasruimte rondom de Hooglandse Kerk.  Wij vertrouwen erop dat wij hier op een goede manier uitkomen en hebben, mede daarom, op dit moment niet de behoefte om in de media uitspraken te doen over de situatie. Waarschijnlijk ten overvloede vermelden wij nog dat andere organisaties of personen die hun mening over de situatie geven niet namens onze kerk spreken.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *